Що „Бог трійцю любить”, в народі підмітили давно. Особливо дорогим це
прислів’я є щодо фестивалю „Мазепа-фест”, започаткованого ПОО ВУТ
„Просвіта” два роки тому. Цього року рок-дійство відбудеться вже
втретє, і до того ж триватиме три дні 10, 11 та 12 червня спраглі
видовищ люди можуть тішитися: перший день буде віддано кіномистецтву.
Зокрема, полтавським глядачам представлять фільм Олеся Янчука про УПА
„Залізна сотня”  (дві попередні роботи цього ж режисера, що 
демонструвалися у Полтаві, наробили чимало шелесту). Крім того,
демонструватимуться роботи молодих режисерів, учасників конкурсу
„Відкрита ніч”, котрий відбувається щороку просто неба на Андріївському
узвозі.

 


    Що „Бог трійцю любить”, в народі підмітили давно. Особливо дорогим це прислів’я є щодо фестивалю „Мазепа-фест”, започаткованого ПОО ВУТ „Просвіта” два роки тому. Цього року рок-дійство відбудеться вже втретє, і до того ж триватиме три дні 10, 11 та 12 червня спраглі видовищ люди можуть тішитися: перший день буде віддано кіномистецтву. Зокрема, полтавським глядачам представлять фільм Олеся Янчука про УПА „Залізна сотня”  (дві попередні роботи цього ж режисера, що  демонструвалися у Полтаві, наробили чимало шелесту). Крім того, демонструватимуться роботи молодих режисерів, учасників конкурсу „Відкрита ніч”, котрий відбувається щороку просто неба на Андріївському узвозі.


    На другий день заплановані виступи рок-гуртів з усієї України . Серед запрошених  – Сергій („Фома”) Фоменко, „Оркестр Янки Козир”, Тарас Петриненко, Тарас Компаніченко, гурти „Файно”, „Дивні діти”, „Комаха” та ін. Почують полтавці і земляків „Бавовну”, „ДельТору”, „Арахнофобію”, „Незвичайного так отож”, „Берег Бонази”. До речі, принцип неповторюваності щодо складу учасників організатори знову вирішили трохи порушити : торік на „мазепівській” сцені вдруге виступали „Гайдамаки”, цього ж року очікують на „Кому Вниз”.
    Третього дня переважатимуть полтавські виконавці.


    Створюватиме ж для народу свято української культури вже відома команда: директор фесту, нардеп Микола Кульчинський, режисер-постановник Сергій Архипчик, прес-аташе і відомий музичний критик Олександр Євтушенко, художники Олег Тістол та Олег Масенко. Хоча потрапити на дійство можна буде безкоштовно, все задоволення загалом коштуватиме 120 тис. грн. Однак, М.Кульчинський запевнив, що бюджетних коштів там не буде. „Коли люди не в змозі задовольнити свої нагальні потреби, мені незручно просити гроші у держави на фестиваль”,- зазначив він. Левову частку витрат бере на себе партія „Народний Союз „Наша Україна”, спонсорську допомогу нададуть підприємства, інформаційний супровід забезпечуватиме Народний Рух України. Захід відбуватиметься за підтримки віце-прем’єр міністра Романа Безсмертного.
    Що ж до ідеології фесту, то як зазначив С.Архипчук, він є вузько політичним, бо питання правди і кривди є вічним. Наша культура досі перебуває в залежності від північного сусіда. І подібні заходи покликані познайомити якнайширші маси людей із нашими здобутками. Хоч музична культура є багатогранною, організаторам імпонує саме рок-культура, як явище, котре не терпить фальші і прагне свободи. Звідси надзвичайно доречною є і назва фестивалю. Адже й ім’я бунтівного гетьмана довгий час було замовчуване і оббріхуване. Тож „Мазепа-фест” варто сприймати не як чергові „гоцанки”, а як рок-месу, поминальну молитву і віддання шани нашим достойникам.

Галина Пустовгар
заступник голови Полтавської обласної молодіжної
організації „Молода Просвіта” 

Comments are closed.

Основна мова вашого переглядача: