24 червня з ініціативи національно-демократичних громадських організацій, політичних партій м. Полтави стартувала акція по збору підписів за встановлення пам’ятника Іванові Мазепі на Соборному майдані в м. Полтаві під зверненням до депутатів міської ради щодо прийняття відповідного рішення.

Напередодні річниці подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу, виходячи зі значення цих подій у багатовіковій історії українського державотворення, 24 червня з ініціативи національно-демократичних громадських організацій, політичних партій м. Полтави стартує акція по збору підписів за встановлення пам’ятника Іванові Мазепі на Соборному майдані в м. Полтаві під зверненням до депутатів міської ради щодо прийняття відповідного рішення.

Івана Мазепу обрали гетьманом на Коломацькій раді, неподалік Полтави, 25 жовтня 1687 року, 22 роки до злощасної битви він успішно правував країною. Важливо, щоб пам’ятник нагадував про велич діянь Гетьмана і про образ Гетьманської України взагалі. На Всеукраїнському відкритому конкурсі на ескізне вирішення пам’ятника переміг проект скульптора Миколи Білика та архітектора Віктора Шевченка. Кошти з місцевого бюджету на виготовлення та встановлення пам’ятника не використовуватимуться.

Організатори акції вповні усвідомлюють значення громадської думки полтавців для міської влади, міських депутатів. Тож ми надіємось на активну підтримку громадян нашого славного міста у прагненні встановити пам’ятник великому Гетьману саме у Полтаві, і саме на Соборному майдані. Це буде прекрасним архітектурним завершенням вул. Жовтневої і це буде справді пам’ятник відновленої української держави одному з тих діячів, якому Господь дав талант бачити майбутнє і який все своє життя присвятив цьому майбутньому.

Для всіх нас, полтавців й обраної нами влади, буде велика честь і слава, коли ми усі разом возвеличимо наше місто прекрасним пам’ятником великому Гетьманові. І тим утвердимо незнищенність нашого духу й невмирущість нашого народу у прийдешніх віках.

ПООТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка
ПМО Народний Союз «Наша Україна»
ПОО Народний Рух України
ПОО Українська народна партія
ВМГО «Національний Альянс»
ПГО «Українська справа»
Полтавська міська Організація Українських Націоналістів
ПОВМО «Жіноча громада»

Tags: , , ,

Comments are closed.

Основна мова вашого переглядача: