Депутати партії Президента Віктора Ющенка Наша Україна закликають українців збирати гроші на пам’ятник гетьману Івану Мазепі в Полтаві. Пам’ятник має бути зведений з нагоди 300-ліття битви, що відбулася підчас походу шведів на Росію, – , – пише Тетяна Серветник в польській Rzeczpospolita.

Полтавська влада прагне звести на центральному Соборному майдані пам’ятники українському гетьмана Івану Мазепі та шведському королю Карлу ХІІ (які програли цю битву російським військам 27 червня 1709 року). Рішення у цій справі було прийнято рік тому, але в цьогорічному міському бюджеті забракло на це коштів. Допомагати кинулися політики з оточення Віктора Ющенка, які почали збирати гроші. Найщедрішим виявився Віктор Балога – глава Секретаріату Президента, котрий виділив на цю справу 160 тис. грн.

“Я хотів би подякувати тим, хто виділив великі суми на будівництво пам’ятника”, – каже депутат від Нашої України Микола Кульчинський. Він звернувся до земляків із проханням про матеріальну допомогу. І нагадав, що бракує ще мільйона гривень.

Ініціатива політиків викликає обурення у відомого філософа та політолога Мирослава Поповича. “Це божевілля, що свідчить про маргінальність української політики. Наша країна будь-якої миті може оголосити дефолт. Заклики про матеріальну допомогу – це неправильно, вони свідчать про легковажність. Не кажучи вже про те, що фінансуванням пам’ятників повинна зайнятися держава”, – каже Rzeczpospolita Попович, який входить до складу Національної ради з питань культури та духовності при Президенті Ющенку.

Російськомовна Полтава планує в серпні гучно відсвяткувати події 300-літньої давності, коли 27 тис. військових шведської експедиційної армії були повністю розбиті 40-тисячними російськими підрозділами. Полтавський архієпископ пропонує запросити на урочистості патріарха Московського і всія Русі Кирила.

http://www.rp.pl/artykul/265082.html

Comments are closed.

Основна мова вашого переглядача: