Про це днями на прес–кон­ферен­ції у Полтаві повідомив його фундатор і незмінний директор — народний депутат, голова обласно­го об’єд­нання То­вариства «Просвіта» Ми­кола Куль­чин­ський. Оскільки започаткований у 2003 році фестиваль має не лише мистецьке, а й просвітницьке навантаження, то цього разу організатори планували повністю «прив’язати» його до основних заходів із відзначення 300–річчя Полтавської битви та укладення тим же таки гетьманом Іваном Мазепою військово–політичного союзу зі шведами. Але згодом погодилися з аргументами тих, хто вважав недоцільним «гуркотіти» рок–музикою 27 червня, коли в Полтаві вшановуватимуть пам’ять усіх полеглих у бою, а також зважили на прохання міської влади не дратувати «антимазепинців» (звісно, насамперед із Росії), котрі приїдуть сюди цього дня.

Тож на 24—26 червня залишили тільки більш «камерні» заходи, які відбуватимуться у приміщенні обласного Центру естетичного виховання учнівської молоді. Спершу актори Чернівецького драматичного театру покажуть свою виставу «Солодка Даруся» за романом відомої письменниці Марії Матіос. Наступною акцією фесту стане День українського мультиплікаційного кіно. Крім демонстрації «мультиків», які здобули нагороди на найпрестижніших міжнародних фестивалях, у Полтаві влаштують зустрічі з їхніми авторами, а також режисерський майстер–клас. А на 26 червня організатори запланували День української героїчної пісні з запрошенням митців зі столиці (звідти приїде відомий хор «Чумаки») та інших міст. Власне, йдеться про те, щоб наповнити ініційоване міською владою помпезне відзначення 300–річчя Полтавської битви і суто українським не лише за географією, а й за мистецьким компонентом.

Більш ніж двомісячну «перерву» до голов­ного дійства фестивалю — двох рок–днів на Співочому полі — його «батьки» змушені робити з огляду на те, що наприкінці червня з Полтави вже роз’їдеться на вакації значна частина студентів, які були і залишаються найвідданішими прихильниками цієї музики. Тож рокери на звичному місці «фестивалитимуть» п’ятого і шостого вересня. Микола Кульчинський уже запросив до Полтави Марію Бурмаку, Павла Гудімова, «Моторолу» та інших відомих виконавців. Ймовірною є участь у знаковому «іменному» фестивалі й переконаного «мазепинця» Олега Скрипки з «ВВ» (він пообіцяв приїхати, якщо не доведеться виступати в цей час на подібному столичному заході, співорганізатором якого став провідний «вевешник»).

Хоча головною «родзинкою» фесту залишається відкриття і запалювання нових яскравих «зірочок» україномовного року, особливо з тих регіонів, де його й досі сприймають як екзотику. Тож, окрім полтавських гуртів та виконавців, до фестивалю найактивніше готуються їхні «брати і сестри» з Харкова (у цьому місті вже відбувся відбірковий тур), Дніпропетровська, інших міст Сходу і Центру України.

Василь НЕЇЖМАК
http://umoloda.kiev.ua/number/1424/164/50136/

6 Comments to “Гетьманський фестиваль цьогоріч відбудеться у два етапи: 24—26 червня і 5—6 вересня”

 1. asetin says:

  Slava Ukrajini!

 2. mamay says:

  “Про це днями на прес–конференції у Полтаві повідомив його фундатор і незмінний директор — народний депутат, голова обласного об’єднання Товариства «Просвіта» Микола Кульчинський.” Дуже гучно звучить для маленького переферійного фестивалю від якого, тхне політичної пропогадою, а не творчістью,та дійсно РОК-МУЗиКОЮ, тим паче що пан Кульчинський ну зовсім нічого в цьому напрямку не розуміє, але тексту видає більше, ніж його зріст, при чому тексту пустого, порожнього.

  “Але згодом погодилися з аргументами тих, хто вважав недоцільним «гуркотіти» рок–музикою 27 червня, коли в Полтаві вшановуватимуть пам’ять усіх полеглих у бою, а також зважили на прохання міської влади не дратувати «антимазепинців» (звісно, насамперед із Росії), котрі приїдуть сюди цього дня.”
  Хлопці, якщо б дуже хотіли та так прагнули від душі, то зробили б фестиваль не на Співочому полі ім. Марусі Чурай, а десь в іншому місці, все одно Open Air, і сцена будується одже це просто пусте бовкання. Хотіли б – зробили б!!!!! Землі в Полтаві багато, та електроструму теж. Знов пуста балаканина)))))

  “Тож на 24—26 червня залишили тільки більш «камерні» заходи, які відбуватимуться у приміщенні обласного Центру естетичного виховання учнівської молоді. Спершу актори Чернівецького драматичного театру покажуть свою виставу «Солодка Даруся» за романом відомої письменниці Марії Матіос. Наступною акцією фесту стане День українського мультиплікаційного кіно. Крім демонстрації «мультиків», які здобули нагороди на найпрестижніших міжнародних фестивалях, у Полтаві влаштують зустрічі з їхніми авторами, а також режисерський майстер–клас. А на 26 червня організатори запланували День української героїчної пісні з запрошенням митців зі столиці (звідти приїде відомий хор «Чумаки») та інших міст. Власне, йдеться про те, щоб наповнити ініційоване міською владою помпезне відзначення 300–річчя Полтавської битви і суто українським не лише за географією, а й за мистецьким компонентом.”
  Коментувати не буду, але це все дешева ідея, яка не має смаку та змісту, особливо серед студентів, які так скоро поїдуть)))))))).

  “ільш ніж двомісячну «перерву» до головного дійства фестивалю — двох рок–днів на Співочому полі — його «батьки» змушені робити з огляду на те, що наприкінці червня з Полтави вже роз’їдеться на вакації значна частина студентів, які були і залишаються найвідданішими прихильниками цієї музики. Тож рокери на звичному місці «фестивалитимуть» п’ятого і шостого вересня. Микола Кульчинський уже запросив до Полтави Марію Бурмаку, Павла Гудімова, «Моторолу» та інших відомих виконавців. Ймовірною є участь у знаковому «іменному» фестивалі й переконаного «мазепинця» Олега Скрипки з «ВВ» (він пообіцяв приїхати, якщо не доведеться виступати в цей час на подібному столичному заході, співорганізатором якого став провідний «вевешник»).

  Хоча головною «родзинкою» фесту залишається відкриття і запалювання нових яскравих «зірочок» україномовного року, особливо з тих регіонів, де його й досі сприймають як екзотику. Тож, окрім полтавських гуртів та виконавців, до фестивалю найактивніше готуються їхні «брати і сестри» з Харкова (у цьому місті вже відбувся відбірковий тур), Дніпропетровська, інших міст Сходу і Центру України.”
  Одразу і до кінця!!!!!))))))))
  Які “батькі”, знову ПАФОС, який зовсім тут ненедоречний, якщо Ви, влаштовуєте концерти такого масштабу, то вам слід подивитися на Ваших колег, які влаштовують такі фестивалі як “Про РОК”, “Чайка”, “Суми-Рок фест”, та інші яких можна перераховувати дуже довго, у яких не маеє, знову повторююсь, пустої балаканини!!!!
  Про рокерів, які «фестивалитимуть» на Рок днях, я й балакати не хочу, дітлахи, які крім “Арії” нічого не чули, та Гопники, які шукають ціх дітлахів, або люди які знають одне слово “ХАЛЯВА”, ось і весь РОК. Я не одноразово виступав на цьому фествалі, вважав, що виступ на сцені Мазепа-фест- це круто, це престижно, та можливість вийти кудись далі, зараз мені соромно і я не вийду на сцену цього фестивалю. Політика та музика, політика та творчість не повинні йти в ногу. Також мені дуже цікаво, які ж гурти з Полтави, виступають на Мазепа-фест, “Арахнофобія” – “Дерово”, “Онероїд”, “Дельтора”))))) “Прийшов москаль і попалив усе село і, плакав бог” Женя кращий, та “Майор Пронін” – ось приклади полтавськіх гуртів. А студенти вже їдуть додму))))). Про це можна балакати довго, скажу одне Мазепа-фест закінчився на 2004-2005 році,тоді якраз починалися вибори в “Президенти” і фестивалі були гарні, виборів ніяких не має, і фестивалі немасштабні, а студенти і дітлахи(Піонри), та люди які люблять “ХАЛЯВУ”, про “Гопників” я вже мовчу, а також Полтавські хедлайнери мабуть зовсмім не чули і не бачили Рок, та Рок концерти, не кажучи за організаторів, хоча за декламування текстів “Борщу” панові Архіпчукові великий респект, особливо за “Емінема нема”. Ось вам і Мазепа-фест, та його батьки, пуста балаканина, та сумнівна пропаганда.
  Дуже дивно, Полтавський фестиваль, а на ньому так мало Полтавських гуртів,їх на сцені зовсмі не багато,то му що вони дуже мало отримують “Краплинок душі України, чи Українсьої”, а відношення до полтавських музикантів, як до лажуків, хоча навіть тепер для багатьох це дуже великий престиж та КРУТЬ!!!!!! Ось такий у нас Великий “Мазепа-ФЕСТ” в стольному граді Полтаві.

 3. Олексій says:

  Мамай! Скоко в тобі пісімізма! Прямо взірець полтавського чорного декадансу. Так ніззя. Замість того щоб прийти на фест, спокійно послухати музику, ти себе налаштовуєш на негатив.

  Ти не перший ганьбиш дирекцію фесту. Ганьбити організаторів це вже не модно і якось банально. Завжди вистачає усім незадоволених “справжніх” рокерів, які тільки і знають що ганьбити, але допомогти в організації або зробити щось краще ще ніхто не може.
  Не подобається політика? Знайди бабки на фестиваль без політики. Знайди бізнесменів які погодяться дати гроші на альтернативний фест. Але в тому то і проблема, що полтавським бізнесменам культура (як традиційна так і сучасна) по-барабану. Все до чого може додуматися наша бидлоеліта це день пива або день галушок або святкування 300-річчя перемоги російських окупантів.

  Мамай! Замість того щоб уподібнюватися вічно незадоволеним, краще зроби щось корисне, те що у твоїх силах. Прийди до Кульчинського на пров. Піонерський 4 і вислов свої зауваження і пропозиції. Він тебе вислухає.
  У мене теж є деякі зауваження до організації і не все мені подобається, але поки що ніхто інший нічого кращого не зробив.

 4. Юрій says:

  Я взагалі “фігєю” з цієї фрази “а також зважили на прохання міської влади не дратувати «антимазепинців» (звісно, насамперед із Росії), котрі приїдуть сюди цього дня.” це значить шо треба орієнтуватися на тих падонків що мають антиукраїнську думку, так?! наше місто нажаль схиляється на кляту московію а не на національну ідею…..(((

 5. mamay says:

  ох ви чуваки й даєте, звідкіля у вас ця вся дурня береться я не знаю

 6. PLAXOV says:

  to mamay:”….слід подивитися на колег які влаштовують такі фестивалі як “Про РОК”, “Чайка” …(с)”
  ага подивитись і ніколи не робити такого лайна як два вищезгаданих феста 🙂 Позор на весь світ.
  І не путай м’яке з теплим. Одна справа комерційні заходи інше етнокультурні.

Основна мова вашого переглядача: