Виставою Івано-Франківського академічного українського музично-драматичного театру ім. І.Франка «Солодка Даруся» за романом лауреата Шевченківської премії Марії Матіос 24 червня у Полтаві розпочався VІІ «Мазепа-Фест». У просторому залі обласного центру естетичного виховання учнівської молоді не було вільних місць ні в рядах, ні попід стінами. Складну, сповнену метафор і символів тригодинну виставу глядачі сприйняли на одному подиху, на одному схлипу-стогоні українського серця.

Історія буковинської родини, чиє щастя брутально розтоптали комуністичні ґвалтівники-«визволителі» – визволителі від правди, вірності, українського ладу і звичаю, – знайшла глибоке розуміння і співчуття у полтавців, у чиїх генах закарбовано жах Батурина і Переволочної, трьох голодоморів і «розстрільного» 1937-го.

Вистава, створена за складним прозовим твором, вражає динамічністю, талановитими мізансценами, автентичною музикою (не тільки гуцульською, а й записаною на Полтавщині), режисерським умінням жорстокі сцени передати так, щоб глядач не збожеволів услід за героями.

Вистава трагічна, вона про беззахисність добра перед натиском людської заздрості і нелюдської жорстокості окупантів, але той розтерзаний світ краси, добра і ладу такий притягально-привабливий, такий рідний і спасенно-жаданий, що відчуваєш, як душа позбавляється апатії, і кажеш собі: ні кроку назад! Тільки вперед! Громадою, дружно маємо вимести на смітник історії всіх полигачів комуністичного диявола, всіх духовних спадкоємців ленінсько-сталінсько-андроповських катів.

Відкриваючи сьомий «Мазепа-Фест», директор фестивалю, народний депутат, голова Полтавської «Просвіти» Микола Кульчинський подякував Полтавській та Івано-Франківській облдержадміністраціям за сприяння в організації цьогорічного фестивалю. Учасників дійства також щиро привітали начальник управління культури Полтавської ОДА Володимир Годзенко, незмінний режисер «Мазепа-Фесту» Сергій Архипчук та режисер Івано-Франківського театру Ростислав Держипільський.

25 червня за програмою «Мазепа-Фесту» у приміщенні ОЦЕВУМу відбудеться вечір українського анімаційного кіно (початок о 18 год.), а 26 червня – вечір української героїчної пісні, де виступлять Київський чоловічий хор «Чумаки» та брати Петро і Павло Приймаки (початок о 19 год.).

Comments are closed.

Основна мова вашого переглядача: