Отже, адміністрація Mazepa-Fest.org.ua цього року вигадала для себе нову розвагу – інтернет-трансляцію фесту в прямому ефірі. Ми хочемо щоб Мазепа-фест могли слухати не тільки полтавці та гості міста, а всі-всі-всі хто має доступ до інтернету і бажання слухати.

Ми плануємо передавати звук зі Співочого поля з самого початку і до самого кінця концерту 5 і 6 вересня. Слухати можна буде на нашому сайті, і, напевно, на Молодому радіо – http://molode.com.ua/.

Більш докладна інформація буде пізніше.

Цікаві ідеї та пропозиції по співпраці залишайте в коментах до цього посту або шліть на bavovna (е.е.е…т) gmail.com

7 Comments to “Інтернет-трансляція рок-днів фесту / Підготовка”

 1. 6c6c6 says:

  Я так зрозумів що зараз всіх цікавить аудіо-трансляція а не жива організація?

 2. Олексій says:

  ну, не зовсім так. Трансляція цікавить не всіх, а мене особисто. Я хочу це зробити бо мені це цікаво. Живою організацією займається дирекція.
  Минулого року я доводив до відома дирекції пропозиції стосовно організації, які ми тут придумали разом на форумі. Але внаслідок хронічної відсутності часу і грошей, дирекція практично втілити ці рекомендації в життя не може.
  Тому я зараз займаюся тим, чим мені цікаво і що для мене посильно. Займатися біотуалетами мені не так цікаво як трансляцією. Хоча біотуалети теж дуже потрібні.
  А взагалі я сприймаю Мазепа-фест приблизно як Лінукс. Є ядро системи і є купа програм створених програмістами-волонтерами, якими це ядро “обвішане”. Дирекція творить ядро фесту, а додатки у вигляді охорони, веб-сайту, трансляції роблять люди, які хочуть зробити фест кращим.

 3. 6c6c6 says:

  А не думав стосовно відео-трансляції?

 4. Олексій says:

  стосовно відео думав і прийшов до висновку що відео-трансляцію матимуть змогу дивитися значно менше людей ніж аудіо. Не у всіх ще є достатньо швидкий та ще й безлімітний інтернет.
  А по-друге, якісне відео зробити теж буде не так легко. Хоча, якщо хтось має досвід в цьому і візметься за організацію відео-трансляції, то я тільки за (давайте обговоримо це на форумі). Можливо наступного року спробуємо відео.

 5. Photoreporter says:

  Для організації відеотрансляції можливо використовувати сигнал ТРК “Лтава”, але для цього потрібно ще отримати його (потрібне допоміжне обладнання та угода з телекомпанією)

 6. не думаю що “Лтава” дасть свій сигнал 😉
  Може і дасть, але за великі гроші.
  І, знову ж таки, вони дадуть якісну картинку, але це буде потік в кілька мегібіт/секунда. Небагато людей зможуть цей потік приймати. А передавати низькоякісне відео не бачу смислу.
  Я думаю що краще хай буде якісний звук ніж погане відео.

 7. 6c6c6 says:

  Аудіо-трансляцію зможуть дивитись значно менше аніж відео. Можу навіть взяти на себе всю відповідальність за сказане, якщо зауважу що НІХТО, бо дивитись аудіо – збочення. 😉

  Швидкісний інтернет зараз не має хібащо ледачий або той у кого немає ~85 грн./міс. (можу судити за Києвом та Кременчуком). А 2 Мбіт/с (МегаБіта за секунду) – якість, такого собі DVDRip’а стандартного, – коштує не більше. Хоча можна навіть повисити вимогливість і транслювати з швидкістю 8 Мбіт/с… Що також абсолютно сприйнятно за швидкістю і, тим паче, за якістю. А якщо зорганізувати все це з підтримкою УА-ІКС то й взагалі майже половина України зможе на халяву оце все дивитись (укртелекомівці вибачайте).

  Щодо проблеми влаштування то звісно можна укладати угоду з „Лтавою“ про ретрансляцію виступу (я певен вони і цього року будуть знімати фест, але от не знаю чи будуть показувати його а якщо і будуть то коли), але як варіант – просто використання статичної камери, що буде знімати те, що відбувається на сцені, з будки звукачів. Звук звісно слід брати з пульту (певен у випадку з радіо так і буде), аби він був чистий: без зайвого шуму від звукових систем та люду (хоча реакцію піпла також варто було б почути або побачити :)).

  Якщо орги надумають таке наступного року зорганізувати, то можна буде поштудіювати відповідні мануали і влаштувати таку трансляцію. Можна буде потренуватись на якомусь з місцевих концертів. З витрат слід відзначити хостинг для ретранслятора та пиво/сік/брага для штативщика (того хто поставить камеру на штативі і слідкуватиме аби з нею чого не трапилось, або інколи змінюватиме положення, зум тощо).

  П.С. Цікаво на яких умовах „Лтава“ раніше транслювала та й зараз напевно транслюватиме фест.

Основна мова вашого переглядача: