5 вересня, у перший день фестивалю, полтавців порадували своєю творчістю такі рок-гурти, як «Анімато», «Et cetera», «ГАЛяК», «Контрабас», «Арахнофобія», «МУРЕНИ», «Онейроїд», «Транс-Формер» та інші. Справжньою несподіванкою для мене і, думаю багатьох слухачів став виступ львівського квартету «Tenors BEL’CANTO», який виконав класичні оперні твори, а також приємно здивував блискучим виконанням відомої пісні «Червона рута», яку з артистами співали всі присутні.
Засновники і організатори фестивалю – Полтавське обласне обєднання товариства «Просвіта» в особі Миколи Кульчинського разом зрежисером і ведучим фестивалю Сергієм Архипчуком закликали до патріотизму та любові до рідної музики.
На Співочому полі відчувалася атмосфера свята, йшов рівноцінний обмін між сценою та слухачами.
Одним з гуртів-хедлайнерів у перший день «Мазепи-Фесту» був полтавський колектив «Онейроїд» – постійний учасник фестивалю. Цього разу гурт вперше представив широкому загалу слухачів чотири пісні з нової програми «Ходдень». Останню пісню полтавці вітали дуже охоче, пам’ятаючи її з минулорічного фестивалю. Енергійну пісню «Горище» лідер групи Андрій Боркунов присвятив пам’яті героїв УПА.
Із запрошених гуртів полтавцям сподобались енергійні київські «МУРЕНИ».
Впевнено можна сказати, що вже вкотре полтавська сцена стала справжнім стартовим майданчиком до популярності маловідомих груп і згуртувала відомі колективи нашого міста, показавши увесь спектр напрямів рок-н-ролу: від етно-фолку «Контрабасу» – до тяжкого року «Транс-Формермерів».
Поліна ЩЕРБАКОВА,
студентка ПДПУ

«Мазепа-Фест». День другий.
Навіть дощ, який зненацька почав накрапати, не зіпсував ні настрою, ні настрою шанувальникам гуртів «Пропала Грамота», «ГУп та Дзига», «Майор Пронін», «POSTSENSE» та інших. Але з найбільшим нетерпінням вся молодь очікувала виступу гуртів «С.К.А.Й.» та «Гудімов».
«Хто за Україну – не вживає нікотину, хто за українську волю – не вживає алкоголю!» – одне з гасел фестивалю. Біля самої сцени молодь відривалася на повну, танцюючи і не стримуючи своїх емоцій. Чимало людей знімало це енергетичне дійство на мобільні телефони. Приємно було поглянути на молодь в українських вишитих сорочках. Здавалося, вони пишалися, що нарешті знайшовся привід її одягнути. А таким, як я, напевне, захотілося теж таку мати.
Кохання, любов до ближнього, до Батьківщини, весь спектр почутів – про це все співається, але нашою, рідною, українською мовою.
Мені сподобалося фраза із пісні одного гурту: «А я чекаю, чекаю час, коли прийде нове покоління нас. Без пустих сердець…»
Гурт «ГУП та Дзиґа» – об’єднання гурту «ГУП» та пана Дзиґи. Це харків’яни. «Майор Пронін» – екстравагантна інтелектуальна група з особливими піснями з Полтави.
Група «Пропала Грамота» брала участь у багатьох фестивалях і видала вже чимало альбомів. Про кожен гурт можна говорити й говорити. Та найголовніше, що «Мазепа-Фест» дав можливість їм зібратися разом і проявити себе.
Їм не пишуть відомі композитори музику і слова до пісень. Усе це вони роблять самі! І роблять досить вдало. Бо в їх піснях є сенс і якийсь месидж. Українською мовою!

Тетяна НАЗАРЕНКО,
студентка ПДПУ

Comments are closed.

Основна мова вашого переглядача: