Цьогоріч фестиваль «Мазепа-фест» пройде у Полтаві у два етапи. Зокрема, 19-20 червня заплановані День українського кіно та День класичної музики. Традиційний рок-концерт на Співочому полі Марусі Чурай відбудеться 17-18 липня.

Про це повідомив на прес-конференції в ІА «Новини Полтавщини» організатор Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Мазепа-фест», голова ПООТ «Просвіта» та народний депутат України Микола Кульчинський.

«Через позицію міської влади Полтави ми змушені були розділити фестиваль на два етапи, бо Співоче поле, яке є власністю міської ради, нам на 19-20 червня відмовили. Тому фестиваль розпочнеться Днем українського кіно (19 червня) та Днем класичної музики (20 червня). А вже у липні будуть рок-дні», – сказав Микола Кульчинський.

Зокрема, у День кіно полтавцям покажуть чотири фільми: «Живі» Сергія Буковського, «Небезпечно вільна людина» Романа Германа – документальні, «Райські птахи» Романа Балаяна та «Мелодія для шарманки» Кіри Муратової – художні. Показ фільмів розпочнеться о 14:00 в ОЦЕВУМі.

«Події у цих фільмах будуть присвячені Україні. Зокрема, я чув про фільм Кіри Муратової, що ніхто після його перегляду з залу без сліз не виходив. Він піднімає проблеми нашого українського життя, зачіпає за живе. У фільмі звучить як російська так і українська мова», – говорить організатор фесту.

Щодо дня класичної музики, то у його рамках пройде концерт Полтавського симфонічного оркестру поемою-симфонією «Мазепа» – поблизу Білої альтанки на Івановій горі. Концерт розпочнеться 20 червня у неділю о 18:00.

На рок-концерт у липні до Полтави приїдуть гурти: «ВВ» (Олег Скрипка), «НеДіля», «МОТОР’РОЛЛА», Росава, Марія Бурмака та ін. Географія колективів та співаків – широка: Рівне, Львів, Івано-Франківськ, Донецьк, Харків, Суми, Запоріжжя. Очікують і на закордонних гостей.

ОКІА “Новини Полтавщини”

5 Comments to “Цьогорічний фестиваль «Мазепа-фест» пройде у два етапи”

 1. 6c6c6 says:

  Коли можна очікувати на ч/б афіші? Попсуємо трохи вигляд нашого міста інформацією про фест 🙂

 2. Нарешті дні кіно будуть у вихідні. Хоч буде можливість сходити.

 3. Oliushka says:

  Запросіть ще раз С.К.А.Й. 🙂

 4. Olga says:

  Мені здається, що режисером фільму “небезпечно вільна людина” є Роман Ширман. А у вас скрізь написано “Роман Герман”

 5. де ви побачили “Германа”? В афіші Ширман.

Основна мова вашого переглядача: