Фестиваль-панорама української культури «Мазепа-фест» був покликаний сприйняти, заохотити та підтримати те, що є українською культурою для молоді сьогодні, те, що її формує, уособлює і випереджує. Назвати цей захід на честь гетьмана – була внутрішня потреба захистити і запечатати у свідомості нових і нових поколінь святе для українців і осоружне для українофобів ім’я Івана Мазепи – державника та духовного мецената й ідеолога України української.

Знов і знов духовний спадок, наша історія, поняття: українець, герой, патріот піддаються ревізії, шельмуванню політичними спекулянтами. Вакханалія в медіа, так звані політичні ток-шоу, стають ареною дискусій, де наперсточники, холуї, недоучки та шовіністи культивують ненависть до України, цинічно торгуючи найсвятішим, зухвало не гребуючи брехнею та напівправдою.

Досі невизначена концепція України є у процесі формування. Зрештою, це наша внутрішня справа. Але і від нас, учасників, організаторів, глядачів і слухачів «Мазепи-фесту», залежить, чи перейменують «сосєді» вулицю Мазепи в українській столиці? Чи буде стоятиме у Полтаві пам’ятник гетьману? І як до нас звертатимуться у світі: хохол, руский, малорос, остербайте, наймит чи Ванька-дурак? Українче, подумай, хто ти цьому світові?!

Усі ці поняття є дуже важливими для тебе! Навіть якщо ти й досі перебуваєш в летаргійному сні, де тіні Гітлера–Сталіна наспівують тобі колискову. Бо хіба тіні полеглих козаків, замучених в катівнях Сибіру і Мордовії, голоси безневинно загиблих у часи Голодомору 1932–1933 не зворушують твій сон?.. Небораче, знай, «Мазепа-фест» тебе розбудить!

Ким є ти? Що є для тебе «Мазепа-фест»? Врешті, що для тебе Україна? Нехай кожен учасник фестивалю з відповідей на ці три питання розпочне свій виступ!

Comments are closed.

Основна мова вашого переглядача: