1 вересня в інформагентстві «Новини Полтавщини» відбулася прес-конференція народного депутата України (фракція «Наша Україна»), голови Полтавського обласного об’єднання товариства “Просвіта” Миколи Кульчинського з приводу проведення фестивалю «Мазепа-fest».

Народний депутат розповів про програму цьогорічного фестивалю, плани на майбутнє, а також відповів на запитання інтернетаудиторії сайту.

 

Цього року «Мазепа-фест» – це Дні кіно та День музики українського бароко і сучасної співаної поезії (бардівської пісні). Розчарую відразу прихильників рок-днів – їх цієї осені не буде через відмову багатьох із традиційних спонсорів «Мазепа-фест» фінансувати цьогорічний фестиваль.

9-10 вересня в Обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді (колишній БК ПТК) відбудеться зустріч із режисером фільму «Фучжоу» Михайлом Іллєнком (в ролях Богдан Ступка, Тарас Денисенко та ін.), його ученицею, володаркою «Золотої пальмової гілки» в Каннах Мариною Вродою та демонстрація її фільму «Крос». Також будуть показані фільми-призери кінофестивалю короткометражних фільмів «Відкрита ніч». Перед глядачами виступлять режисер Юлія Гоголь, Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Також Микола Кульчинський поділився планами щодо долучення наступного року Полтави до кінофестивалю «Відкрита ніч». Мистецький захід можна було б провести на Білій Альтанці у традиційному для цього кінофестивалю форматі.

11 вересня в обласному музично-драматичному театрі ім. М.В.Гоголя відбудеться День музики українського бароко XVI-XVIII століть та сучасної співаної поезії. Музику доби Гетьманщини виконуватимуть Київський ансамбль давньої музики під орудою Костянтина Чечені, «Хореа козацька» із солістом, лауреатом премії «Глодоський скарб» Тарасом Компаніченком. Співана поезія: Сергій Мороз, Ігор Якубовський, Олена Голуб, Едуард Драч, Олег Олешко.

Народний депутат розповів про те, що наступний, ювілейний «Мазепа-фест» планується провести на комерційній основі. Попередньо вартість квитків організатори оцінюють як 40 грн. за один день фесту, та 60-70 грн. за два відразу. Хоча глядачам завжди приємніше отримати щось безкоштовно, слід зазначити, що треба звикати платити за свої потреби і своє задоволення. Перехід на платну основу дасть змогу полтавцям «голосувати гривнею» за той товар, який вони хочуть отримувати, і зроблять глядачів, які звикли щороку відриватися на «Мазепа-фест» незалежними від волі спонсорів. Окрім того, в рамках платного «Мазепа-фест» як хед-лайнерів планується запросити зірок українського року – «Океан Ельзи», «Кому вниз», «Гайдамаків»… Взагалі, думка автора цих рядків – пора зрозуміти, що українська культура дорого коштує і не роздається безкоштовно, тож слідкуйте за анонсами і не проґавте початок продажу квитків на наступний «Мазепа-фест»!

Щодо організаційних моментів цьогорічного фестивалю, народний депутат зазначив, що цього разу не було жодних перепон з боку міської влади, як це було в минулі роки стосовно місць проведення «Мазепа-фесту» і несподіваних ремонтів. Одночасно особливої підтримки з боку влади теж не спостерігалося. Тож можна зазначити, що теперішня полтавська влада діє за ліберальним принципом рівних можливостей.

Також у рамках прес-конференції Микола Кульчинський відповів на запитання Інтернет-відвідувачів «Новини Полтавщини». Незважаючи на те, що прес-конференція була присвячена мистецькому заходу, до народного депутата лунали запитання стосовно політичного становища в державі, правової оцінки подій та державної політики у сфері культури.

 

Прес-центр ПООТ “Просвіта”

 

 

3 Comments to “Мазепа-фест 2011: Прес-конференція Миколи Кульчинського”

 1. Анна says:

  Зробити “Мазепа фест” платним – хороша думка. Підтримую з декількох причин. По-перше, це дасть змогу підвищити рівень фестивалю. По-друге, він зможе надалі зберігати повноцінність формату, що важливо. А по-третє, 70 грн. за два дні фестивалю – достатньо прийнятна ціна, як на мене.

  Взагалі новина про те, що “мазепа” буде продовжувати своє існування, страшенно порадувала. Особливо після цьогорічного облому з рок-концертом…

 2. rios says:

  а я ще раз питаю – а для вільних людей – вхід вільний !!?? )

 3. Олексій Логвінов says:

  на мій погляд вільні люди зажралися і хочуть отримувати абсолютно ВСЕ не заплативши при цьому абсолютно НІЧОГО. Вільна музика, вільний віндовз, вільний фотошоп. Шкода тільки що комп’ютери і гітари не можна вільно завантажити з торента, бо настав би повний комунізм для вільних людей. 🙂

Основна мова вашого переглядача: